WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W BRWINOWIE
|| LICZNIK:
Aktualne wiadomości

10.01.2011

Konkurs matematyczny

Jest już za nami pierwszy etap matematycznego konkursu między klasowego, który odbył się w naszej szkole 25.10.2010r. Rywalizacja była zacięta, wielu uczniów poważnie podeszło do rywalizacji ze swoimi kolegami ze szkoły. Klasa 3a otrzymała wynik 11.13%, klasa 3b 9.85 %, klasa 3c goni zaciekle swoich rówieśników ze średnią 9.7 % Pozostałe klasy również wypadły nie najgorzej. klasa 1b 8.3%, klasa 1a 7.5%, Klasa 2a 7.4%, Klasa 2b 6.1% Gratulujemy zasobów wiedzy i czekamy niecierpliwie na wyniki drugiego etapu konkursu. Wyłonione z klas reprezentacje, otrzymały do domu zestawy zadań, a następnie wzięły udział w sprawdzianie, który odbył się 10.12.2010r. Trzymamy kciuki za naszych kolegów. Niech wygra najlepszy.
Paulina Wakuła 2b

14.12.2010

Zakończenie Roku Chopina w Liceum

Kończy się Rok Chopinowski. Wszędzie jest on gromko obchodzony. Zatem i w naszej szkole nie mogłoby być inaczej. Uroczystość miała miejsce 14 grudnia 2010 roku. Najpierw głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Baczyńska, następnie kilkoma słowami nowy burmistrz Brwinowa, Arkadiusz Kosiński, przywitał uczniów naszego liceum. W końcu rozpoczęła się część artystyczna. Na deskach naszej szkolnej sceny stanęli tacy artyści jak, Dominik Kopaczewski, Paulina Wakuła, Grzegorz Olczak i Patrycja Tarka. Mieliśmy również okazję obejrzeć film Stowarzyszenia Młodych Filmowców LUFCIK, pt. "Moribunda", w którym w rolę Fryderyka Chopina wcielił się Daniel Gontarczyk, uczeń naszego liceum. Dodatkowo mieliśmy wielki zaszczyt gościć Łukasza Nagórkę, który zakończył Rok Chopinowski w naszej szkole krótkim, zaś wspaniałym koncertem. Choć Rok Chopinowski dobiega końca, jestem pewna, że jego muzyka będzię grać w sercach wszystkich wrażliwych ludzi.
Paulina Gładysz 1b

13.12.2010

Lekcja historii w Instytucie Pamięci Narodowej

Po raz kolejny TPAK nie zawiódł. Delegacja uczniowska z naszej szkoły pod opieką profesora K.Rytla stawiła się na kolejnej lekcji historii w Instytucie Pamięci Narodowej. Po wejściu do Instytutu wysłuchaliśmy krótkiego wykładu dotyczącego bohaterki filmu. Film ten opowiadał losy młodej harcerki Danuty Siedzikówny będącej sanitariuszką w AK, torturowanej i zamordowanej przez SB latem 1946 roku. Po obejrzeniu filmu długo nie mogliśmy dojść do siebie. Był poruszający i oddawał tragizm pokolenia młodych ludzi, którzy walczyli o wolną, demokratyczną Polskę, a w zamian byli okropnie traktowani przez ówczesne władze Polski. Przybliżyło nam to i pomogło zrozumieć jak ciężkim czasem w dziejach naszego kraju był okres powojenny. Wyjazd można zaliczyć do udanych, oczywiście jeśli zapomnimy o ciężkich warunkach na Polskich drogach, które sprawiły, że jechaliśmy około 1, 5h do Warszawy.
Natalia Szymaniak IIb

07.12.2010

Poezja Miłosza u Zana

Grudniowy konkurs recytatorski dla uczniów szkół ponad gimnazjalnych odbył się w liceum ogólnokształcącym im. Tomasza Zana w Pruszkowie dnia 06.12.2010r. Wystąpiło jedenastu uczestników, a konkurencja była ogromna. Wszyscy bardzo wczuli się w recytację wybranych wierszy poezji Czesława Miłosza oraz innych polskich poetów współczesnych. Specjalne wyróżnienie, czyli "nagrodę publiczności" dostał osiemnastoletni Dominik Kopaszewski z liceum ogólnokształcącego w Brwinowie za wiersz pt. "Wspomnienie" Bolesława Leśmiana. Ex aequo pierwsze miejsce zajęła Paulina Wakuła(zns.) recytując "Nic dwa razy" Wisławy Szymborskiej, Ewelina Ćwiklak z "Walcem" Czesława Miłosza, z poezją Karola Wojtyły pt. "Sosna polska" Martyna Bordziakowska oraz Agata Grudkowska z wierszem "Ktoś umarł" Agnieszki Osieckiej. Wyróżnienia dostały pozostałe osoby; Paulina Naporowska(LO Brwinów) "Kiedy umrę" Haliny Poświatowskiej, Patryk Olszański (LO Brwinów) "Śpieszmy się" ks. Jana Twardowskiego, Joanna Korycka(LO Brwinów) "Ocalić od zapomnienia" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Grzegorz Olczak(LO Brwinów) z wierszem "Trwałość" Czesława Miłosza, Dorota Rzekęć(LO Brwinów) "Roki" Czesława Miłosza, Natalia Morytko z poezją "Na biurku" oraz Joanna Ciesielczyk we własnej wersji "Traktatu moralności" Czesława Miłosza. Wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom, lecz niestety nie wszyscy mogli zająć pierwsze miejsce. Konkurs był bardzo wyrównany, mało uczestników dawało klimat jak z wieczorku poetyckiego. Obserwując po kolei każdy występ można poczuć magiczną atmosferę. W każdym występie można było odnaleźć coś dla samego siebie. Widać było, że uczestnicy włożyli w to całe swoje serce. Miło było oderwać się od codzienności i posłuchać niezwykłych wierszy niezwykłych poetów z ust zwykłych nastolatków.
Marta Piotrowska

10.12.2010

List otwarty...

LIST OTWARTY DO DYREKTORA, RADY PEDAGOGICZNEJ I UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2 W BRWINOWIE

W związku z wprowadzonym przez Panią Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 zakazem korzystania przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. J. Iwaszkiewicza ze sklepiku znajdującego się na terenie ZS nr 2 zwracamy się z prośbą o odstąpienie od swojej decyzji. Od wielu lat wspólnie z uczniami ZS nr 2 korzystamy na partnerskich zasadach z jednego kompleksu szkolnego. Do tej pory na zasadach współpracy korzystaliśmy ze wspólnego obiektu sportowego, gabinetu lekarskiego a także stołówki. W bieżącym roku szkolnym, na zasadzie porozumienia pomiędzy dyrektorami, gimnazjalistom udostępnione zostały sale lekcyjne na terenie Liceum. W naszym kompleksie szkolnym znajdują się dwa sklepiki, które mają różny ale uzupełniający się asortyment. Bardzo zależy nam na tym, aby nadal móc zaopatrywać się w obu sklepikach. W imieniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Brwinowie pragniemy zapewnić, iż przebywając na terenie ZS nr 2 będziemy szczególnie dbać o porządek i przestrzegać zasad kultury osobistej. Przez wiele lat relacje pomiędzy naszymi Szkołami układały się dobrze. Chcemy aby w naszej społeczności uczniowskiej panowała atmosfera przyjaźni, zrozumienia i współpracy. Dlatego z przykrością obserwujemy, że w ostatnim czasie wytwarzana jest aura wrogości wobec uczniów jak również pracowników Liceum. Prestiż naszej Szkoły jest umniejszany poprzez niepochlebne sformułowania na jej temat, pracownicy obsługi narażeni są na obraźliwe słowa i wulgarne gesty ze strony uczniów ZS nr 2. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy nasi uczniowie również zachowują się niestosownie. Zobowiązujemy się zdyscyplinować naszych kolegów, aby nie palili papierosów w miejscach publicznych. Stanowczo potępiamy zachowania uczniów Liceum, które naruszają dobre imię naszej Szkoły. Jako starsza młodzież chcielibyśmy być wzorami dla naszych młodszych kolegów. Wielu uczniów naszego Liceum może stanowić taki wzór, gdyż godnie reprezentują Szkołę w konkursach, na uroczystościach i przedsięwzięciach na terenie gminy Brwinów i poza nią. Nasze Liceum ma ponad 50-letnią tradycję, znakomitego Patrona, wspaniałych nauczycieli, oddanych pracowników administracji i obsługi, wielu wybitnych absolwentów oraz zgraną społeczność uczniowską. Jesteśmy dumni, że możemy uczęszczać do Liceum Ogólnokształcącego w Brwinowie, dlatego chcemy bronić Jego dobrego imienia.
Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego im. J. Iwaszkiewicza w Brwinowie

22.11.2010

Wycieczka do Cytadeli Warszawskiej.

W piątek 19.11.2010 r.wszyscy uczniowie klas III udali się na wycieczkę z Panią Katarzyną Baczyńską oraz Panem Krzysztofem Rytlem do Warszawy. Oczywiście, nie po to żeby zjeść w McDonaldzie, lecz po to by zwiedzić dawną fortecę, zwaną Cytadelą Warszawską. Wycieczka zaczęła się całkiem nudno. "Cytadela Warszawska to wielka budowla górująca nad Warszawą...." - tak rozpoczynał się wykład naszego przewodnika. Oczywiście każdy słuchał go bardzo uważnie, choć byli tacy, którzy słuchali mniej, ale o nich za chwilę. Na czym to ja skończyłam... a tak na słuchaczach. Oczywiście oni też dość szybko zrezygnowali i dołączyli do tych, którzy zajęli się zwiedzaniem sami. A do zwiedzania było dużo ciekawych rzeczy, np. cele w których zamykani byli więźniowie. Mogliśmy zobaczyć ciasne "klitki"w których przebywali wybitni Polacy np. Romuald Traugutt, Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Gustaw Ehrenberg, ks. Piotr Ściegienny, Stefan Okrzeja i wielu innych. Największą radość i zaciekawienie zdobyły jednak krzesła. Można by pomyśleć że są one jakieś magiczne , otóż nie do końca. Były to krzesła kinowe w dodatku na wprost obrazu, przedstawiającego wyprawę na Sybir. Dzieło to budziło przerażenie jak i zdumienie. Wynikało to z tego, iż mogliśmy zobaczyć tam zarówno mężczyzn skazanych jak i ich kobiety, a razem z nimi dzieci. Dowiedzieliśmy się, że aby odróżnić więźniów od siebie ścinano im włosy na jednej części głowy. Każdy z nich miał na twarzy wyryte litery obozu do którego miał trafić. Mimo tego na pytanie " Czy chcecie coś jeszcze wiedzieć?" nie padła odpowiedź, wręcz nastała krępująca cisza. Było to przyczyną zdumienia, lub przerażenia, jakie budził obraz. Wycieczka dobiegła końca. Nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia na tle Cytadeli, na którym jednak zabrakło paru osób. Ostatnie spojrzenie na bramę straceń, przez którą wychodziliśmy i jesteśmy na przystanku. Tu czekała na nas niespodzianka. Autobus, którym mieliśmy wracać postanowił nie przyjechać. Po długich oczekiwaniach, wszyscy dotarli do centrum, a stamtąd do domów. Wycieczkę, uważam za udaną, wbrew pozorom wynieśliśmy z niej całkiem dużo informacji.
Dorota Rzekęć, klasa 3b


16.11.2010

Warsztaty dziennikarskie

Uczniowie klasy Ib uczestniczyli w ostatnim tygodniu października w wycieczce szkolnej. W ramach warsztatów dziennikarskich mieli zadanie wybrać krajobraz i opisać przeżycia, które może on wywoływać. W podstronie "Społeczność uczniowska/Twórczość uczniowska/ Różności" możecie przeczytać ich prace. Serdecznie zapraszamy.


12.11.2010

92 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

W dniu 11 listopada 2010 r. odbyły się uroczyste obchody z okazji 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęto Mszą św. w intencji Ojczyzny w Kościele Św. Floriana w Brwinowie, odprawioną przez Ks. Sylwestra Lamenta. Po jej zakończeniu Poczty Honorowe oraz zgromadzeni goście udali się pod Pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie między innymi władze samorządowe, kombatanci oraz harcerze złożyli kwiaty i wieńce. Podczas przemówień mogliśmy usłyszeć Burmistrza Gminy Brwinów - Andrzeja Guzika, który dziękował za tak liczne przybycie, a także wspominał o ludziach dzielnie walczących za naszą Ojczyznę, między innymi w Bitwie pod Brwinowem. Głos zabrali również inni zaproszeni goście Przewodniczący Rady Miejskiej w Brwinowie - Krzysztof Falkowski oraz w imieniu Starosty Powiatu Pruszkowskiego - Urszula Wojciechowska - członek Zarządu Powiatu. Następnie harcerze gorąco zachęcali przybyłych mieszkańców Brwinowa do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Po zakończeniu śpiewów każdy mógł rozgrzać się w kuchni polowej zorganizowanej przez hufiec. Paulina Gładysz 1b
Paulina Gładysz 1b

[3]
strona: [1] [2] [3] [4] [5]
Wyświetl większą mapę
© 2011 Liceum Ogólnokształcące w Brwinowie