WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W BRWINOWIE
|| LICZNIK:
Archiwum - rok szkolny 2009/2010

16.12.2009

Warsztaty dramaturgiczne

Michał Walczak, jeden z najlepszych dramatopisarzy młodego pokolenia, 10 grudnia 2009r. poprowadził pierwszy z cyklu warsztatów dramaturgicznych dla zainteresowanych uczniów. Podczas zajęć poznaliśmy Michała Walczaka jako osobę otwartą, pozytywnie nastawioną do życia i swojej pracy, chętnie opowiadającą o swoich doświadczeniach życiowych. Mogliśmy zapytać o źródła inspiracji, pracę pisarską i reżyserską, warsztat dramatopisarza. Omawialiśmy plan kolejnych zajęć. Warsztaty zapowiadają się ciekawie, gdyż miejsce teorii zajmie praktyka: na następnym spotkaniu pracować będziemy na bazie opisanych przez nas "scen z życia" - głównie kolejowego.
Dominik Kopaszewski (II b)

11.12.2009

Paulina Wakuła i recytacja wierszy

Nasza szkoła odnosi sukcesy w różnych dziedzinach, m.in. w recytacji poezji. Uczennica klasy 1b, Paulina Wakuła, recytując wiersze zatytułowane "Flinta" oraz "Czas płynie i zabija rany" zdobyła trzecie miejsce w VII Mazowieckim Przeglądzie Recytatorskim Jednego Poety Edwarda Stachury. Recytatorzy, których było wyjątkowo dużo w tym roku, musieli przebrnąć przez dwa etapy konkursu. Finalistów wyłoniło jury w składzie: Hanna Dunowska - aktorka, Elżbieta Gruca - aktorka, Antoni Baniukiewicz - reżyser teatralny. Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz recytowali wybrane wiersze podczas finałowego koncertu 27 listopada 2009 roku w Domu Kultury "Kolorowa" w Ursusie. Wieczór uświetniła swoim występem aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, Anna Chodakowska, która zaprezentowała fragmenty "Mszy Wędrującego" wg Edwarda Stachury. Paulina pracowała pod kierunkiem pani Anny Koncewicz Żaczek.

10.12.2009

Staż w redakcji radiowej?

We środę 09.12.2009r. naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas medialnych z szefem radia internetowego (polskalive.pl) oraz Prezesem Fundacji AUXILUM Pawłem Cichawą i z Dyrektorem Instytutu Dziennikarstwa w Podkowie Leśnej, Krzysztofem Woźniakiem. Spotkanie miało charakter organizacyjny. Dotyczyło udziału w cyklu wykładów prowadzonych przez znanych dziennikarzy. Ponadto Prezes Paweł Cichawa zaproponował pięciu szczególnie zainteresowanym uczniom Liceum odbycie stażu w redakcji radiowej. Rozpoczęła się rywalizacja o miejsca.

08.12.2009

"Wczoraj w radiu, dziś w telewizji"

7 grudnia klasa II B (medialna) zwiedzała siedzibę Telewizji Polskiej przy ul Woronicza. Z oprowadzającym nas przewodnikiem weszliśmy do studia TVP Sport oraz do tzw. reżyserki, czyli pomieszczenia, z którego nadzorowane są kamery, oświetlenie i dźwięk. Mieliśmy też okazję sprawdzenia siebie w roli prezenterów, mogliśmy przeprowadzić wywiad i zobaczyć się na "wielkim ekranie". Niektórzy postawili się w roli zawodników w studiu "Jaka to melodia?". "Od kuchni" - w przenośni i dosłownie - poznaliśmy również miejsce nagrań programu "Pytanie na śniadanie". Obejrzeliśmy garderoby i ogromne magazyny: mebli, rekwizytów, strojów. Wiele dowiedzieliśmy się o codziennej pracy w telewizji. Nam, uczniom klasy medialnej, te informacje na pewno przydadzą się w przyszłości.
Anita Darda kl. IIb

25.11.2009

Młodzież liceum w radiu

Jakie cechy powinien mieć dobry dziennikarz? Jaka powinna być informacja? Co to jest zasada odwróconej piramidy? Odpowiedzi na te pytania zarówno w teorii, jak i w praktyce mieli okazję poznać uczniowie klas I i II (medialnych). 25 listopada w siedzibie Radia Bogoria z-ca red. nacz. Tomasz Sikorski wprowadził nas w świat dziennikarstwa i pokazał, jakie umiejętności powinniśmy posiadać, aby w przyszłości móc pracować w tym zawodzie. Drugą część zajęć stanowiły ćwiczenia praktyczne. Podzieleni na grupy otrzymaliśmy materiały dotyczące najnowszych wydarzeń w Brwinowie. Na tej podstawie musieliśmy sformułować informację, którą można podać w radiu. Dzięki temu ćwiczeniu przekonaliśmy się, jak trudno jest unikać błędów. To wszystko stanowi jednak tylko wstęp do prawdziwych warsztatów, w których weźmie udział kilkoro uczniów klasy II.
Anita Darda kl. IIb

13.11.2009

LIV Sesji Rady Miejskiej w Brwinowie - oficjalne zakończenie Rok Słowackiego w naszej Gminie

12.11.2009r. uczniowie Liceum uczestniczyli w LIV Sesji Rady Miejskiej w Brwinowie, na której oficjalnie został zakończony Rok Słowackiego w naszej Gminie. Uczennica Liceum, Paulina Naporowska, przedstawiła prezentację, dokumentującą dokonania kulturalne w Gminie Brwinów w Roku Słowackiego. W trakcie prezentacji radni oraz przybyli na Sesję mieszkańcy mieli okazję usłyszeć wiersz Słowackiego "W pamiętniku Zofii Bobrówny" w "śpiewającej" wersji wykonanej przez Paulinę Naporowską oraz recytowanej przez Dominika Kopaszewskiego, który również zakończył prezentację brawurowym rapowanym streszczeniem "Balladyny". Nad techniczną stroną prezentacji podczas sesji czuwał Adrian Białobrzewski. Po zakończeniu prezentacji p. dyrektor Katarzyna Baczyńska oraz p. Elżbieta Baczewska i Paulina Naporowska otrzymały podziękowania i kwiaty od radnych w uznaniu pracy wykonanej przez nauczycieli i uczniów w Roku Słowackiego. Zainteresowanych działaniami, podjętymi w Roku Poety, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.loiwaszkiewicz.cba.pl, gdzie znajdują się wywiady, zdjęcia, artykuły dotyczące Słowackiego.
Dominik Kopaszewski (II b)

Strona: 1 2 3 4 5 6
Wyświetl większą mapę
© 2011 Liceum Ogólnokształcące w Brwinowie